Results D1 - round 10 (01-03-2015)

Black Cobra's Gent - FBC Loups du Lux 2 - 7 (1 - 2 ; 1 - 4 ; 0 - 1)
Floorballteam Strijtem A - Juventus Floorball Club Bianconeri 6 - 4 (1 - 2 ; 3 - 1 ; 2 - 1)
FBC Stimulo Denderleeuw - Juventus Floorball Club 0 - 9 (0 - 2 ; 0 - 2 ; 0 - 5)
TMD Aalst - Tornado Brussels Floorball 4 - 7 (0 - 2 ; 1 - 3 ; 3 - 2)

Results D2 - round 10 (01-03-2015)

RLH B - FT Atom Eagles 0 - 7 (0 - 2 ; 0 - 3 ; 0 - 2)
Les Renards de La Hulpe - Fireballs Tielt 2 - 4 (1 - 1 ; 0 - 2 ; 1 - 1)
Black Hawks de Mons - UBU 0 - 9 (0 - 0 ; 0 - 6 ; 0 - 3)
Floorballteam Strijtem B - Les Panthers de Hannut 10 - 3 (2 - 0 ; 5 - 1 ; 3 - 2)

Results D3 - round 10 (01-03-2015)

FBC Sharks Meix - Tigers Kraainem FC 4 - 7 (1 - 3 ; 1 - 3 ; 2 - 1)
Renards Grand Cru - Redskins 0 - 2 (0 - 0 ; 0 - 0 ; 0 - 2)
The Foxing Furious - Les Vikings d'Auvelais 3 - 4 (2 - 1 ; 1 - 1 ; 0 - 2)

Results U16 - round 9 (28-02-2015)

FBC Stimulo Denderleeuw - FT Atom Eagles 1 - 2 (0 - 1 ; 1 - 0 ; 0 - 1)
Juventus Floorball Club - TMD Aalst Black 5 - 4 (1 - 2 ; 3 - 0 ; 1 - 2)
Les Renards de La Hulpe - Tigers Kraainem FC 6 - 7 (3 - 3 ; 3 - 2 ; 0 - 2)
Floorballteam Strijtem - TMD Aalst White 17 - 4 (7 - 1 ; 6 - 2 ; 4 - 1)
Black Cobra's Gent - Tornado Brussels Floorball 0 - 12 (0 - 3 ; 0 - 5 ; 0 - 4)

Results D1 - round 9 (22-02-2015)

FBC Loups du Lux - TMD Aalst 2 - 2 (1 - 1 ; 0 - 0 ; 1 - 1)
Juventus Floorball Club Bianconeri - Tornado Brussels Floorball 2 - 8 (0 - 2 ; 0 - 5 ; 2 - 1)
Juventus Floorball Club - Floorballteam Strijtem A 6 - 4 (1 - 1 ; 3 - 1 ; 2 - 2)

 

Results D2 - round 9 (22-02-2015)

RLH B - Black Hawks de Mons 1 - 5 (0 - 1 ; 0 - 3 ; 1 - 1)
FT Atom Eagles - Floorballteam Strijtem B 9 - 3 (2 - 1 ; 1 - 1 ; 6 - 1)
Fireballs Tielt - Les Panthers de Hannut 3 - 3 (1 - 0 ; 0 - 0 ; 2 - 3)
UBU - Les Renards de La Hulpe 5 - 6 (1 - 3 ; 0 - 0 ; 4 - 3)

Results D3 - round 9 (22-02-2015)

FBC Sharks Meix - Renards Grand Cru 15 - 1 (3 - 0 ; 8 - 0 ; 4 - 1)
Tigers Kraainem FC - The Foxing Furious 5 - 5 (1 - 1 ; 4 - 3 ; 0 - 1)
Redskins - Tornado Bis 1 - 9 (0 - 2 ; 0 - 4 ; 1 - 3)

Results Cup - quarterfinals (15-02-2015)

Juventus Floorball Club Bianconeri - Tornado Brussels Floorball 4 - 3 (2 - 1 ; 1 - 0 ; 1 - 2)
TMD Aalst - Floorballteam Strijtem A 5 - 6 (2 - 3 ; 1 - 0 ; 2 - 2 ; 0 - 1)
Black Cobra's Gent - UBU 3 - 10 (1 - 2 ; 1 - 4 ; 1 - 4)
FBC Loups du Lux - Juventus Floorball Club 1 - 3 (0 - 1 ; 0 - 1 ; 1 - 1)

Results postponed games D1 & D3

D3 : The Foxing Furious - Renards Grand Cru 8 - 2 (4 - 0 ; 1 - 1 ; 3 - 1)
D1 : Black Cobra's Gent - Juventus Floorball Club 2 - 11 (0 - 2 ; 2 - 4 ; 0 - 5)

 

Results U16 - round 8 (01-02-2015)

Fireballs Tielt - Juventus Floorball Club 4 - 2 (1 - 0 ; 1 - 1 ; 2 - 1)
FT Atom Eagles - Les Renards de La Hulpe 2 - 8 (1 - 3 ; 1 - 3 ; 0 - 2)
TMD Aalst Black - Floorballteam Strijtem 18 - 3 (4 - 1 ; 4 - 1 ; 10 - 1)
Tigers Kraainem FC - Black Cobra's Gent 8 - 1 (4 - 0 ; 3 - 1 ; 1 - 0)
TMD Aalst White - Tornado Brussels Floorball 1 - 6 (1 - 1 ; 0 - 3 ; 0 - 2)

Pages

Subscribe to Belgian Floorball Federation RSS