Play-offs

D3 Qualification Games

Date/Time/HallHome TeamAway TeamScore

D3 Qualification Games

2018-03-25 11:00
Sporthal Ten Rozen - Aalst

Black Hawks de Mons

Foxing Furious

15-5 (8-3 ; 5-2 ; 2-0)

2018-03-25 14:00
Sporthal Ten Rozen - Aalst

TMD Aalst Gold

Gembloux Redskins

7-3 (4-1 ; 0-1 ; 3-1)

2018-04-22 11:00
Centre Sportif l'Hydrion - Arlon

Black Hawks de Mons

TMD Aalst Gold

2-4 (1-2 ; 0-1 ; 1-1)

2018-04-22 14:00
Centre Sportif l'Hydrion - Arlon

Foxing Furious

Gembloux Redskins

5-7 (2-1 ; 0-5 ; 3-1)
NameGATotal
1Cornez Thomas (Black Hawks de Mons)246
2Garcia Calero Denovan (Foxing Furious)246
3Baudoux Robin (Foxing Furious)235
4Couvreur Axel (Black Hawks de Mons)325
5De Tandt Clément (Black Hawks de Mons)224
6Dechef Nicolas (Gembloux Redskins)314
7Gignez Loic (Black Hawks de Mons)314
8Petrov Mikhail (Foxing Furious)404
9Sneessens Joachim (Black Hawks de Mons)404
10Verdcourt Arne (TMD Aalst Gold)314
11Art Quentin (Gembloux Redskins)112
12Coppieters Evert (TMD Aalst Gold)202
13Manc Thomas (Black Hawks de Mons)112
14Quinaux Sébastien (Gembloux Redskins)202
15Stoffler Kevin (Gembloux Redskins)202
16Van Goethem Ianoah (TMD Aalst Gold)112
17Versavel Daan (TMD Aalst Gold)202
18Albrecht Jiří (Foxing Furious)101
19Charles Alexandre (Gembloux Redskins)011
20De Beugher Maxime (Gembloux Redskins)011
21D\'Heure Benjamin (Gembloux Redskins)011
22Houtain Nicolas (Gembloux Redskins)101
23Kubski Thomas (Gembloux Redskins)101
24Ombelets Jonas (TMD Aalst Gold)011
25Permel Dries (TMD Aalst Gold)101
26Stevens Jordy (TMD Aalst Gold)011
27Uvin Brecht (TMD Aalst Gold)011
28Villers Vincent (Black Hawks de Mons)101
29Willaert Lauren (Foxing Furious)101
30Willockx Lars (TMD Aalst Gold)101
31Zhou Xiao-Yong (Black Hawks de Mons)011

Play-offs

Date/Time/HallHome TeamAway TeamScore

Play-offs semifinals D2 - D3

2018-05-06 10:00
Centre sportif de l'Orneau - Gembloux

Les Panthers de Hannut A

Gembloux Redskins

17-3 (4-0 ; 5-1 ; 8-2)

2018-05-06 10:00
Sporthal Ten Rozen - Aalst

Union Beynoise Unihockey

Black Hawks Mons

5-5 (3-2 ; 0-2 ; 2-1)

Play-offs finals D2 - D3

2018-05-13 09:00
Sporthal De Ponte - Tielt

Black Hawks de Mons

Gembloux Redskins

2-3 (0-1 ; 2-1 ; 0-1)

2018-05-13 10:00
Sporthal De Ponte - Tielt

Union Beynoise Unihockey

Les Panthers de Hannut A

0-5 Home Forfait
NameGATotal
1Camelbeeck Vincent (Les Panthers de Hannut A)336
2Couvreur Axel (Black Hawks Mons / Black Hawks de Mons)516
3Camelbeeck Pierre (Les Panthers de Hannut A)134
4De Cooman Julien (Union Beynoise Unihockey)404
5Debacker Antoine (Les Panthers de Hannut A)314
6Houtain Nicolas (Gembloux Redskins)404
7Ben Hadj Ali Jacques (Les Panthers de Hannut A)213
8Dethier Thomas (Union Beynoise Unihockey)213
9Gignez Loic (Black Hawks Mons)303
10Manc Thomas (Black Hawks Mons)303
11Moucharte Adrien (Les Panthers de Hannut A)303
12Zels Theo (Les Panthers de Hannut A)213
13De Tandt Clement (Black Hawks Mons)112
14Doumont Christophe (Gembloux Redskins)022
15Jan Gwenaël (Union Beynoise Unihockey)202
16Vanesse Amaury (Les Panthers de Hannut A)202
17Zhou Xiao-Yong (Black Hawks Mons / Black Hawks de Mons)022
18Cornez Thomas (Black Hawks Mons / Black Hawks de Mons)011
19De Tandt Clément (Black Hawks de Mons)101
20Dechef Nicolas (Gembloux Redskins)101
21Frenay Thomas (Union Beynoise Unihockey)101
22Gabriel Jérémy (Union Beynoise Unihockey)101
23Kubski Thomas (Gembloux Redskins)011
24Mertens Romain (Les Panthers de Hannut A)101
25Sneessens Joachim (Black Hawks Mons / Black Hawks de Mons)011
26Stoffler Kevin (Gembloux Redskins)101