D3 Qualification Games

D3 Qualification Games

Date/Time/HallHome TeamAway TeamScore

D3 Qualification Game

2017-03-26 13:00
Sporthal Ten Rozen - Aalst

Floorballteam Strijtem B

FBC Sharks Meix

7-2 (2-1 ; 1-0 ; 4-1)

D3 Qualification Game

2017-03-26 16:00
Sporthal Ten Rozen - Aalst

FBC Loups du Lux

FT Atom Eagles B

9-1 (6-1 ; 3-0 ; 0-0)

D3 Qualification Game

2017-04-30 13:00
Complexe Sportif du Lac de Messancy - Messancy

FBC Sharks Meix

FT Atom Eagles B

12-14 (4-3 ; 5-6 ; 3-5)

2017-04-30 16:00
Complexe Sportif du Lac de Messancy - Messancy

Floorballteam Strijtem B

FBC Loups du Lux

4-8 (3-5 ; 0-2 ; 1-1)
NameGATotal
1Wagner Mathieu (FBC Sharks Meix)11213
2Van Wijnendaele Niels (FT Atom Eagles B)628
3Bogaert Kjell (Floorballteam Strijtem B)516
4Chiau Stijn (FT Atom Eagles B)426
5Nicolas Olivier (FBC Loups du Lux)426
6Dasnois Nicolas (FBC Loups du Lux)235
7François Arnaud (FBC Sharks Meix)145
8Devillet Benoît (FBC Loups du Lux)314
9Lambert François (FBC Loups du Lux)044
10Van Belle Diego (FT Atom Eagles B)224
11Bauweraerts Lauren (Floorballteam Strijtem B)213
12Hemmeryckx Vince (Floorballteam Strijtem B)033
13Olimar Florian (FBC Loups du Lux)303
14Appelmans Lucas (Floorballteam Strijtem B)202
15Dethise David (FBC Sharks Meix)202
16Dondelinger Florian (FBC Loups du Lux)202
17Muylaert Gert-Jan (FT Atom Eagles B)022
18Souffriau Pieter (FT Atom Eagles B)112
19Suojansalo Tomi (FBC Loups du Lux)202
20Blaise Julien (FBC Sharks Meix)011
21Cabal Jan (FBC Loups du Lux)101
22De Coster David (FT Atom Eagles B)101
23Evenepoel Rembert (Floorballteam Strijtem B)011
24Maquet Jean-François (FBC Loups du Lux)011
25Mercatoris Jean-Yves (FBC Sharks Meix)011
26Montin Henri (FBC Loups du Lux)011
27Neukermans Tim (FT Atom Eagles B)011
28Raes Fil (FT Atom Eagles B)101
29Severs Jurgen (Floorballteam Strijtem B)101
30Van Nerom Gert (Floorballteam Strijtem B)101
31Verschooten Louis (Floorballteam Strijtem B)011
32Vienne Loic (FBC Loups du Lux)011
33Vrijens Niels (Floorballteam Strijtem B)011