Play-offs Promotion/Relegation D2/D3

Date/Time/HallHome TeamAway TeamScore

Semifinals

2016-05-08 10:00
Sporthal Bellekouter - Affligem

Floorballteam Strijtem B

FBC Stimulo Falcons (B)

2-7 (1-3 ; 0-1 ; 1-3)

2016-05-08 10:00
Centre sportif de l'Orneau - Gembloux

FBC Sharks Meix

Redskins Cherokees

2-13 (0-2 ; 0-9 ; 2-2)

Finals

2016-05-15 09:00
Sporthal De Ponte - Tielt

FBC Sharks Meix

Floorballteam Strijtem B

3-10 (0-2 ; 2-3 ; 1-5)

2016-05-15 11:30
Sporthal De Ponte - Tielt

Redskins Cherokees

FBC Stimulo Falcons (B)

2-5 (2-4 ; 0-0 ; 0-1)
NameGATotal
1Gochet Niels (Floorballteam Strijtem B)145
2Houtain Nicolas (Redskins Cherokees)325
3Appelmans Lucas (Floorballteam Strijtem B)314
4Mattez Kevin (FBC Stimulo Falcons (B))404
5Art Quentin (Redskins Cherokees)303
6Deschamps Gauthier (Redskins Cherokees)303
7Evenepoel Rembert (Floorballteam Strijtem B)213
8Michaux Thibault (Redskins Cherokees)033
9Michels Niels (FBC Stimulo Falcons (B))033
10Palenius Aleksanteri (Redskins Cherokees)123
11Van Nerom Jef (Floorballteam Strijtem B)213
12Wagner Mathieu (FBC Sharks Meix)303
13De Groeve Maarten (FBC Stimulo Falcons (B))112
14De Koster Tom (Floorballteam Strijtem B)022
15De Vos Ian (FBC Stimulo Falcons (B))112
16Dechef Nicolas (Redskins Cherokees)202
17Quinaux Sébastien (Redskins Cherokees)022
18Sioen Louis (Floorballteam Strijtem B)112
19Van Bellinghen Nico (FBC Stimulo Falcons (B))202
20Van Nerom Gert (Floorballteam Strijtem B)202
21Watelet Florent (FBC Sharks Meix)112
22Caramin Loïs (Redskins Cherokees)101
23Charles Alexandre (Redskins Cherokees)101
24Clarys Tom (FBC Stimulo Falcons (B))011
25De Vos Arno (FBC Stimulo Falcons (B))101
26Doumont Christophe (Redskins Cherokees)101
27Francois Arnaud (FBC Sharks Meix)101
28Kubski Thomas (Redskins Cherokees)011
29Louis Bjorn (FBC Sharks Meix)011
30Van Lierde Benjamin (FBC Stimulo Falcons (B))011
31Vanrampelberg Mathias (FBC Stimulo Falcons (B))101
32Vereycken Alex (FBC Stimulo Falcons (B))101
33Vrijens Niels (Floorballteam Strijtem B)101